آیا صاحبین حیوانات خانگی، باید واکسن ویژه ای برای جلوگیری از انتقال بیماری از سگ و گربه بزنند؟

پاسخ: اگرچه بیماری های متعددی به عنوان بیماری های مشترک بین انسان و دام شناخته شده اند ولی در صورت رعایت تمامی موارد بهداشتی در نگهداری حیوانات، نیازی به واکسیناسیون افراد منزل نیست. توصیه می شود معاینات دوره ای ، واکسیناسیون و تجویز های ضد انگل حیوانات را در زمان های تعیین شده رعایت کنید.

چگونه میتوان از دندانهای سگ و گربه مراقبت کرد؟

بهترین راه تمییز نگه داشتن دندان مسواک زدن آنها مانند انسان است. روی دندان سگها و گربه ها نیز مثل ما پس از مدتی پلاک های دندانی تشکیل می شود که عامل تخریب لثه و دندان هستند و همچنین عامل اصلی بوی دهان می باشند.

برای به حداقل رساندن ریزش موی طبیعی سگ و گربه، چه کاری میتوان انجام داد؟

ریزش بیش ازحد موی سگ ها در منزل معمولا بدلیل شستشوی زیاد و استفاده از شامپوی نا مناسب است که با به حداقل رساندن تعداد دفعات شستشو و استفاده از شامپوهای خشک و برنامه منظم برس زدن به مقدار قابل توجهی از میزان ریزش کاسته می شود.

چند بار در سال نیاز است که به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنم ؟

سگ ها و گربه ها در سال اول زندگی اشان نیاز دارند که ۳ بار واکسن پلی والان یا چند گانه را دریافت کنند، اولین سری واکسیناسیون می تواند از ۴۵ روزگی حیوان آغاز شود و هر ۳ هفته یک بار تکرار گردد. در آخرین سری یا همان سومین سری دریافت واکسن پلی والان، با صلاحدید دامپزشک واکسن هاری نیز تزریق می شود. پس از پایان این دوره، تکرار واکسیناسیون سالانه خواهد بود ، اما نیاز هست که هر ۳ ماه یک بار برای چکاپ و معاینه و دریافت ضد انگل و کار های عمومی نظیر کوتاهی ناخن و تخلیه ی کیسه مقعدی به کلینیک دامپزشکی مراجعه بفرمایید. بدیهی است که اگر در میان این بازه های زمانی ۳ ماهه، مورد غیر عادی ای در حیوان خود مشاهده کردید و یا دچار مشکلی شد باید فورا به کلینیک دامپزشکی مراجعه بفرمایید.

گربه ام تمام مبلمان خانه را با ناخن هایش خراشیده، چه کار کنم ؟

استفاده ی از ناخن ها در گربه ها یک غریزه ی طبیعی است. شما باید از وسایلی مانند اسکرچر مخصوص گربه استفاده کنید تا این غریزه ی طبیعی حیوانتان را به وسیله ی آن کنترل کنید. گربه هایی که دارای اسکرچر و یا اسباب بازی های مشابه آن هستند کمتر به سراغ لوازم منزل می روند. گام بعدی استفاده ی از اسپری Stopper است. این محلول را به وسایلی که نمی خواهید گربه اتان به آنها نزدیک شود اسپری کنید.

سگم همه جا علامت گذاری می کند، چه کار کنم؟

ابتدا باید مطمئن شوید که سگتان آموزش دستشویی در منزل در یک جای به خصوص را به طور کامل فرا گرفته است. برای دیدن دستور العمل آموزش دستشویی کردن به سگ می توانید به بخش مقالات مراجعه بفرمایید. اما در مواردی سگ با وجود فراگرفتن کامل این آموزش، علامت گذاری را ترک نمی کند. این علامت گذاری در واقع روشی است برای تعیین قلمرو توسط سگ. در اینگونه موارد عقیم کردن پیشنهاد ماست. فارغ از اینکه عقیم کردن در سنین قبل از بلوغ (بهترین زمان آن ۵/۵ ماهگی است) خطر ابتلا به سرطان های پروستات در نر ها و رحم و پستان در ماده ها را به شدت کاهش می دهد، از بروز عواملی مانند علامت گذاری حیوان در محیط منزل نیز جلوگیری می کند.

آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز ، بلوار بعثت ، روبروی استخر هوابرد ، حدفاصل کوچه 25 و 27 ، درمانگاه دامپزشکی های پت

تلفن : 07136480252

07136480187

شماره واتساپ : 09173007122

ایمیل  : info[at]hipetvetclinic[dot]com

درمانگاه دامپزشکی در شیراز

از اهداف مهم درمانگاه دامپزشکی های پت ، توسعه بخش درمانی حیوانات خانگی، بکارگیری نیروهای متخصص و تمرکز بخشهای درمانی مورد نیاز میباشد. همچنین درمان و پیگیری تخصصی بیماریهای پیچیده و تکمیل پروژه های تحقیقاتی به منظور اعتلای علم دامپزشکی نیز از اهداف علمی وفرهنگی این مرکز قلمداد میشود . پس از طی ۱۷ سال فعالیت مرکز، هم اکنون بیمارستان دامپزشکی شیراز در چندین بخش و با حضور چندین نیروی علمی و اداری و بیش از هزاران مراجعه کننده آماده ارائه کلیه خدمات به حیوانات خانگی می باشد . از بخشهای این مرکز میتوان به بخشهای داخلی ، جراحی، کلینیک های تخصصی(چشم،قلب،اورتوپدی و...)، رادیولوژی ،MRI، اکوکاردیوگرافی، سونوگرافی ، دندانپزشکی ، آزمایشگاه تخصصی ، پرندگان و حیوانات خاص ، بستری و پانسیون ، فروشگاه ،آرایشگاه و شستشو  اشاره کرد .